REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
BudownictwoLife Style

Czy szkło w kuchni spełni swoje zadania i gdzie?

2 minut czytania

Szkło w kuchni jest rozwiązaniem, które od wielu sezonów cieszy się ogromną popularnością. Jest to uwarunkowane doskonałymi właściwościami tego materiału, który świetnie odnajduje się w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, różnice temperatur czy inne, potencjalnie szkodliwe, czynniki zewnętrzne. Dodatkowo zaletą szkła w kuchni jest to, że doskonale komponuje się ono z każdym stylem aranżacyjnym oraz może być praktyczną, trwałą i modną ozdobą pomieszczenia przez wiele kolejnych sezonów.

Zabudowy szklane w kuchni – popularne rozwiązanie

W projektach najlepszych designerów i projektantów wnętrz, współpracujących z wiodącymi firmami dekoratorskimi, znajdują się różnego rodzaju propozycje pozwalające na swobodne i bezproblemowe zastosowanie szkła w kuchni. To rozwiązanie architektoniczne można doskonale dostosować do stylu aranżacyjnego posiadanej kuchni, jak również według indywidualnych preferencji każdego jej właściciela. 

Polecane

Przez redakcję

Biznes

Transport ciężarowy w Unii Europejskiej

2 minut czytania
Biznes

Sprężarki śrubowe serii STORM – wydajne i kompaktowe

2 minut czytania
BiznesBudownictwo

Podnośniki koszowe – gdzie będą przydatne?

3 minut czytania

Można wybrać wspaniałe panele szklane, które będą zdobić wybrane ściany w kuchni, jak również stworzyć efektownie wyglądającą zabudowę szklaną czy ścianę wykonaną ze szkła hartowanego. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, można zdecydować się na:

  • szkło przezroczyste,
  • szkło kolorowe,

Wiele osób decyduje się na rozwiązanie w postaci paneli szklanych, które są wykonane ze szkła hartowanego, na powierzchni którego umieszcza się naniesioną grafikę utwardzoną światłem UV. To wspaniały pomysł na aranżację kuchni bez względu na jej kubaturę czy przeszkody architektoniczne, między innymi skosy. Poza tym panele szklane są estetyczne i nie powodują chaosu aranżacyjnego, bez względu na to, w jakiej kolorystyce i stylistyce utrzymana jest kuchnia.

Panele szklane do kuchni – dlaczego warto je wykorzystać?

Doskonałej jakości panele szklane do kuchni są łatwe w montażu, ponieważ składają się wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych elementów, które można dopasować do siebie bez potrzeby wykonywania dużych nawierceń w ścianach czy uszkadzania ich struktury. Zabudowy szklane do kuchni są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być montowane również po wykonaniu remontu generalnego. Ponadto w tego typu rozwiązaniach istnieje możliwość wyboru wielkości paneli szklanych wedle indywidualnych życzeń i upodobań klienta. Zabudowa szklana w kuchni wpływa także na design całego pomieszczenia, optycznie je powiększa, wpuszcza do wnętrza dużą ilość naturalnego światła i sprawia, że prezentuje się ono wyjątkowo efektownie bez względu na porę roku.

Jakie szkło używane jest do produkcji zabudowy kuchennej?

Użyte do produkcji zabudowy szklanej w kuchni bezpieczne szkło hartowane jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i naprężenia termiczne, na które często narażone są panele szklane w kuchni. Zastosowanie różnych metod produkcji zabudowy szklanej do kuchni wpływa korzystnie na walory estetyczne tych produktów, a z drugiej strony zapewnia ich bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. 

Dobrej jakości panele szklane do kuchni można zamówić w dowolnie wybranej kolorystyce i wykończeniu. Pozwala to na ich swobodne dopasowanie do stylistyki każdego wnętrza. Oferowane produkty spełniają rygorystyczne normy przewidziane dla tego typu wyrobów, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo użytkowania i estetyczny wygląd przez wiele sezonów. Do produkcji zabudowy szklanej do kuchni używa się szkła hartowanego. Precyzyjne wykończenie wszystkich elementów sprawia, że prezentują się one idealnie – niezależnie od intensywności ich eksploatacji.

Zabudowy szklane w kuchni są nieodzownym elementem tego typu pomieszczeń, szczególnie odkąd szkło stało się popularnym materiałem wykończeniowym. To pomysł na niebanalny design kuchni, który spotkał się z aprobatą zarówno wśród właścicieli domów, jak i mieszkań.

Źródło: Szklarz okuniew – szklarz Warszawa

Podobne artykuły
BiznesBudownictwoLife Style

Na czym polega zdalne sterowanie radiowe w inteligentnym domu?

2 minut czytania
Wykorzystanie nowoczesnego, bezprzewodowego systemu radiowego pozwala na zdalne sterowanie wieloma elementami wchodzącymi w skład inteligentnego domu. Jego montaż i obsługa jest bardzo…
BudownictwoLife Style

Jakie są korzyści z montażu fotowoltaiki na bloku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

2 minut czytania
Elektrownie słoneczne to rozwiązanie bardzo elastyczne. Wielkość, moc, lokalizacja oraz wykorzystanie wytworzonej energii mogą być różne i dostosowywane do oczekiwań i potrzeb…
BiznesBudownictwo

Kontenery - szybki sposób na zyskanie nowej przestrzeni

2 minut czytania
W czasach ekspresowej produkcji, rozwoju technologii i szybkiego jedzenia przyzwyczailiśmy się do natychmiastowego zdobywania pożądanych przedmiotów. Do tej pory, rynek nieruchomości należał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *