REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
Biznes

Sprężarki śrubowe serii STORM – wydajne i kompaktowe

2 minut czytania

Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystujących kompresory przemysłowe poszukuje urządzeń wydajnych i kompaktowych. Zależy im, aby posiadany park maszynowy był nie tylko bezawaryjny, łatwy do serwisowania i konserwowania, ale także, aby zajmował niewielką powierzchnię wymaganą do jego instalacji. Doskonałym przykładem urządzenia, które w 100% spełnia powyższe wymagania są sprężarki śrubowe Storm.

Zakup sprężarki śrubowej o zmiennej wydajności – doskonała decyzja na długie lata

Inwestycja w nowy park maszynowy, w którym są sprężarki śrubowe, wiąże się z dokładnym oszacowaniem wszystkich kosztów, jakie należy ponieść na ten cel. Przed podjęciem decyzji zakupowej i wyborze konkretnej sprężarki śrubowej, warto jest przeanalizować jej parametry techniczne, a także oszacować gabaryty urządzenia, które nie będą przeszkadzać przy jego sprawnej instalacji.

Godnymi polecenia są sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim, które można bez problemu zainstalować w zakładach przemysłowych dysponujących bardzo małą powierzchnią przeznaczoną na park maszynowy. Z drugiej strony, należy także zainwestować w sprzęt, który nie generuje zbyt dużej ilości hałasu oraz zapewnia stałą, nieprzerwaną i ekonomiczną pracę.

Dużym zainteresowaniem cieszą się sprężarki śrubowe Storm. To urządzenia, które są nie tylko wydajne w działaniu, ale również potrzebują niewielkiej powierzchni wymaganej do ich instalacji i użytkowania. To nowoczesne maszyny, które nie powodują zbyt dużego obciążenia finansowego przedsiębiorstwa związanego z wydatkowaniem środków na serwis i konserwację.

Nowoczesny park maszynowy, który zapewnia oszczędność w zużyciu energii elektrycznej

Wybierając sprężarki śrubowe z serii Storm można cieszyć się posiadaniem urządzenia o konstrukcji umożliwiającej montaż w przestrzeniach o ograniczonym metrażu. To sprężarki nie wymagające posiadania osobnego pomieszczenia. Sprężarki serii Storm, dzięki niższym prędkościom obrotowym i dłuższej żywotności, zapewniają bezawaryjną pracę przez długie lata użytkowania, bez względu na intensywność eksploatacji. Dodatkowym osprzętem, który podwyższa ich żywotność jest solidne orurowanie.

Urządzenia do generowania sprężonego powietrza z serii Storm posiadają duże filtry i separatory olejowe. W ten sposób znacznie ograniczają zużycie oleju i wpływają na mniejszą degradację środowiska naturalnego. Decydując się na zakup sprężarki śrubowej o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju Storm można osiągnąć doskonałą wydajność pracy, którą podwyższają silniki z magnesami trwałymi o mocy 7,5 do 37 kW.

Sprężarki śrubowe Storm o zmiennej wydajności – doskonały, nowoczesny sprzęt

Bezawaryjne, ekonomiczne i wydajne w działaniu sprężarki śrubowe Storm o zmiennej wydajności charakteryzują się ograniczoną ilością rozruchów silnika, co wpływa na mniejsze zużycie poszczególnych elementów i podzespołów. Zastosowanie nowoczesnej przetwornicy częstotliwości gwarantuje, iż sprężarka jest w stanie wygenerować dokładną ilość sprężonego powietrza, która potrzebna jest do konkretnego cyklu produkcyjnego.

Inwestycja w sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności Storm wiąże się z wieloma korzyściami dla ich posiadaczy. Niskie koszty użytkowania, a także stała sprawność sprężarki w zakresie prędkości obrotowej, to jedne z  wielu zalet, jakie posiada tego typu sprzęt. Kompresory przemysłowe Storm są polecane do każdej gałęzi przemysłu, w której wykorzystuje się nowoczesne i energooszczędne sprężarki śrubowe potrzebujące małej powierzchni instalacji.

Podjęcie decyzji o zakupie sprężarki śrubowej o zmiennej wydajności serii Storm jest polecane dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na posiadaniu ekonomicznego w użytkowaniu i wydajnego w działaniu urządzenia. To sprzęt nowoczesny i dostosowany do potrzeb każdego zakładu produkcyjnego czy firmy usługowej wykorzystującej sprężone powietrze.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza 

Podobne artykuły
Biznes

Zalety korzystania z magazynu kontraktowego – kiedy to opłacalne rozwiązanie?

5 minut czytania
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zoptymalizować koszty operacyjne Twojej firmy i jednocześnie zwiększyć efektywność łańcucha dostaw? Magazyn kontraktowy oferuje szereg korzyści, które…
Biznes

Podnośniki koszowe do prac na wysokościach

3 minut czytania
Podnośniki koszowe są niezwykle przydatnym narzędziem w wielu branżach i sytuacjach, zapewniając bezpieczny i efektywny dostęp do wysokości oraz umożliwiając wykonywanie różnorodnych…
Biznes

Serwis niszczarek – na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

3 minut czytania
Niszczarka w firmie to sprzęt niezbędny. Zwłaszcza gdy kończy Ci się miejsce na przechowywanie dokumentów i chcesz zniszczyć je w bezpieczny sposób…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *