REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
Biznes

Serwis niszczarek – na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

3 minut czytania

Niszczarka w firmie to sprzęt niezbędny. Zwłaszcza gdy kończy Ci się miejsce na przechowywanie dokumentów i chcesz zniszczyć je w bezpieczny sposób (a przynajmniej te, które aktualnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nadają się do zniszczenia). Tak się jednak składa, że profesjonalne niszczarki należą do urządzeń drogich. W sytuacji więc, gdy przestaną działać tak, jak powinny, pojawia się problem.

Jak można go rozwiązań? Otóż wcale nie musisz szukać środków niezbędnych do sfinansowania zakupu nowego sprzętu. Najczęściej znacznie lepszą (bardziej opłacalną) opcją okaże się skorzystanie z serwisu. Poniżej wyjaśniamy, na czym dokładnie on polega i kiedy w szczególności warto o nim pomyśleć.

Co to jest serwis niszczarek? Jakie czynności obejmuje?

 Od razu trzeba podkreślić, że serwis wcale nie musi dotyczyć wyłącznie napraw zepsutych urządzeń. Bo choć pozwala on na przywrócenie sprawności niszczarek, najczęściej poprzez wymianę wadliwych części bądź mechanizmów, może posłużyć także do przedłużenia ich żywotności.

Biorąc to pod uwagę, należy podkreślić, że serwis niszczarek, w zależności od potrzeb, dotyczy:

  • ich naprawy – mowa tutaj zarówno o drobnych usterkach, jak i poważniejszych awariach,
  • wymiany części – chodzić może o system tnący, podajnik, czy też pojemnik na ścinki,
  • smarowania i użycia środków konserwacyjnych,
  • przeglądu sprzętu w celu wykrycia ewentualnych problemów, które mogą w przyszłości doprowadzić do jego uszkodzenia bądź zniszczenia.

Jak więc widać, profesjonalny serwis niszczarek to komplet usług, dzięki którym jesteś w stanie uniknąć wielu problemów oraz znacznie wyższych wydatków od tych, które są związane z zamówieniem i realizacją tego typu działań.

Oczywiście dokładny zakres napraw, konserwacji i przeglądu niszczarki jest zależny od jej typu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku standardowych modeli o prostej budowie, a inaczej wówczas, gdy korzystasz z profesjonalnego urządzenia wyposażonego w najnowsze technologie.

Kiedy warto pomyśleć o serwisie niszczarek w firmie?

 Choć oczywistą odpowiedzią na tak zadane pytanie wydaje się sytuacja, w której to dochodzi do uszkodzenia niszczarki, lepiej nie czekać tak długo. Korzystniejszym pod względem finansowym i sprawności realizacji wszelkich procesów zachodzących w firmie rozwiązaniem wydaje się regularny serwis niszczarek. A szczególnie wówczas, gdy:

  • w Twojej firmie niszczy się dużo dokumentów, przez co sprzęty są intensywnie eksploatowane (wtedy o szybkie ich zużycie jest znacznie łatwiej),
  • korzystasz z drogich, zaawansowanych niszczarek i nie chcesz dopuścić do ich przedwczesnego uszkodzenia, co może być bardzo kosztowne,
  • niszczarki używane w firmie mają już swoje lata, dlatego muszą być częściej konserwowane.

Oczywiście, zanim zdecydujesz się na serwis niszczarek, musisz wybrać właściwych fachowców. Najlepiej zwrócić się do firmy doświadczonej i cenionej, a więc mogącej pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami klientów. Nie da się ukryć, że wpływ na ostateczną decyzję mają też kwestie finansowe. Nie zapomnij więc bliżej przyjrzeć się cenom poszczególnych usług.

A może profesjonalne niszczenie dokumentów?

 Choć dobrej jakości niszczarki pozwolą ci przez kilka lat dbać o prawidłowe, sprawne niszczenie dokumentów, najkorzystniejszym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się współpraca z profesjonalistami. A już na pewno wtedy, gdy musisz zutylizować wielu pism, faktur, czy też rachunków.

Z jednej strony pozbywasz się problemu związanego z koniecznością regularnego serwisowania urządzeń, a z drugiej nie musisz poświęcać na ten proces kilku czy kilkunastu godzin. Wystarczy bowiem, że udostępnisz dokumenty przeznaczone do usunięcia, a resztą zajmie się wynajęty podmiot. Zyskujesz więc wygodę, oszczędność czasu, a także gwarancję, że całość zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. I właśnie dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług świadczonych przez specjalistów od niszczenia dokumentów.

źródło: ESSI niszczenie dokumentów

Podobne artykuły
Biznes

Zalety korzystania z magazynu kontraktowego – kiedy to opłacalne rozwiązanie?

5 minut czytania
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zoptymalizować koszty operacyjne Twojej firmy i jednocześnie zwiększyć efektywność łańcucha dostaw? Magazyn kontraktowy oferuje szereg korzyści, które…
Biznes

Podnośniki koszowe do prac na wysokościach

3 minut czytania
Podnośniki koszowe są niezwykle przydatnym narzędziem w wielu branżach i sytuacjach, zapewniając bezpieczny i efektywny dostęp do wysokości oraz umożliwiając wykonywanie różnorodnych…
Biznes

Innowacyjne zastosowania laserów w przemyśle metalowym: Przegląd popularnych branż

7 minut czytania
W dzisiejszym świecie przemysł metalowy doświadcza prawdziwej rewolucji dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii laserowych. Jako ekspert w dziedzinie obróbki metali, mam przyjemność przedstawić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *