REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
Biznes

Szczotki do broni – wypróbuj narzędzia Flex-Hone

3 minut czytania

Zastosowanie specjalistycznych szczotek typu Flex-Hone sprawdza się idealnie w przemyśle zbrojeniowym, jak również w pozostałych branżach produkcyjnych. Szeroka gama modeli sprawia, że mogą one działać przy współpracy z różnymi urządzeniami przeznaczonymi do obróbki, zapewniając wysoką jakość oraz sporą wydajność.

Zastosowanie szczotek Flex Hone

Szczotki do broni używane są zarówno przez rusznikarzy, jak i firmy zajmujące się tworzeniem pistoletów i karabinów. Dzięki uniwersalnym właściwościom szczotek Flex-Hone sprawdzają się idealnie przy pracach związanych z serwisem i konserwacją broni. Oprócz tego, znajdują swoje zastosowanie w przemyśle związanym z branżą samochodową, samolotową, ale także wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przeprowadzenia dokładnych prac związanych z obróbką i przygotowaniem metalu w przemyśle wytwórczym.

Uniwersalne właściwości

Szczotki do broni Flex-Hone sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, zachowując wymaganą precyzję obróbki. Dzięki swojej oryginalnej budowie, zapewniają w pełni przygotowane podłoże uzyskując efekt “Plateau”, pozbawiając je ewentualnych skaz w postaci zadrapań oraz nierówności. Obrabianie powierzchni przy pomocy szczotek sprawdza się także w przypadku systemów hydraulicznych oraz pneumatycznych, poprawiając przyleganie uszczelek do metalu.

Budowa szczotki składa się z nagwintowanego ramienia oraz kulek odpowiedzialnych za kontakt z powierzchnią. Każda z kul przymocowana jest do trzonka, dzięki czemu zapewnia dokładniejsze dopasowanie się do powierzchni, tym samym gwarantując powrót do pierwotnego kształtu po zakończeniu prac.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prezentowanych narzędzi, dzięki temu zakres działania jest możliwy na powierzchniach od 4 mm średnicy, aż po 914 mm. Ponadto, w przypadku konieczności wyprodukowania szczotki pod indywidualne wymagania klienta, istnieje możliwość zaprojektowania specjalnej obrabiarki pod wymagane wymiary. Zalety szczotek Flex-Hone to przede wszystkim łatwość użytkowania i wysoka precyzja.  Każda z kul dociera do trudno dostępnych powierzchni, polerując i ścierając metal zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach. Warto wspomnieć, że w dystrybucji dostępnych jest aż 9 modeli szczotek, które pozwalają na dobór odpowiedniego urządzenia do danej powierzchni zapewniając jej wysoką obróbkę.

Szczotki Flex-Hone do obróbki elementów broni

Dostępne w sprzedaży szczotki Flex-Hone sprawdzają się przy wszelkich pracach serwisowych związanych z bronią palną. Wewnętrzne elementy pistoletów oraz karabinów wymagają tego, by ich powierzchnia była pozbawiona wszelkich rys oraz innych skaz. Dzięki szczotkom Flex Hone do broni eliminuje się tak zwane napięcie powierzchniowe, które chroni materiał przed ewentualnym uszkodzeniem. Obróbka wewnętrznych powierzchni nie tylko poprawia smarowanie, ale także idealnie sprawdza się podczas precyzyjnych prac związanych z końcową obróbką mechaniczną.

Poprzez użycie odpowiednio dopasowanej szczotki broń zostaje oczyszczona z zabrudzeń, jednocześnie zwalczając korozję. Prezentowane narzędzia zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić pracę w trudno dostępnych miejscach takich jak na przykład lufa karabinu. Dzięki zakończeniu szczotki, składającemu się z kulek o różnej gradacji, narzędzie dopasowuje się do powierzchni zapewniając elastyczność działań. Co więcej, szczotki do broni Flex-Hone tworzą gładką powierzchnię typu „plateau”, jednocześnie zapewniając specjalne wykończenie w formie krzyżowej struktury ułatwiającej utrzymanie smaru, które zapewnia łatwe usuwanie łusek z komory i uniemożliwia ich przywieranie.

Stosowanie różnych modeli szczotek Flex Hone chroni każdą broń przed zużyciem zwiększając jej żywotność. System Flex Hone sprawdza się zarówno podczas czyszczenia lufy, jak i  pozostałych elementów broni, eliminując ryzyko zacinania się oraz innych usterek mechanicznych. Warto zwrócić uwagę na dostępne w sprzedaży szczotki Flex Hone, których rozmiary dostosowane są do  różnego rodzaju kalibrów. Ich łatwe użytkowanie oraz wysoka precyzja pozwolą cieszyć się sprawną bronią przez długi czas.

Źródło: S.T.M. – Urządzenia dla przemysłu

Podobne artykuły
Biznes

Zalety korzystania z magazynu kontraktowego – kiedy to opłacalne rozwiązanie?

5 minut czytania
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zoptymalizować koszty operacyjne Twojej firmy i jednocześnie zwiększyć efektywność łańcucha dostaw? Magazyn kontraktowy oferuje szereg korzyści, które…
Biznes

Podnośniki koszowe do prac na wysokościach

3 minut czytania
Podnośniki koszowe są niezwykle przydatnym narzędziem w wielu branżach i sytuacjach, zapewniając bezpieczny i efektywny dostęp do wysokości oraz umożliwiając wykonywanie różnorodnych…
Biznes

Serwis niszczarek – na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

3 minut czytania
Niszczarka w firmie to sprzęt niezbędny. Zwłaszcza gdy kończy Ci się miejsce na przechowywanie dokumentów i chcesz zniszczyć je w bezpieczny sposób…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *