REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
BudownictwoLife Style

Klimatyzacja Toshiba – zapewnij w domu i firmie bezpieczne i wolne od wirusów powietrze

3 minut czytania

Czyste powietrze to coś, czego na co dzień nie zauważamy, jednak skutki oddziaływania zanieczyszczonej atmosfery odczuwamy bardzo intensywnie. Szybciej się męczysz, źle ci się oddycha, przechodzisz częste infekcje dróg oddechowych? Rośliny w twoim mieszkaniu i biurze szybko więdną? To mogą być oznaki, że warto przemyśleć zainstalowanie nowej klimatyzacji, która nie tylko odświeży powietrze i wyreguluje jego temperaturę, ale także może uchronić Ciebie i Twoich bliskich od infekcji czy wirusów oraz od szkodliwego działania smogu. 

Seria klimatyzatorów marki Toshiba, dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów filtracji oraz jonizacji nie tylko cieszy się wysoką wydajnością, ale przede wszystkim dostarcza zdrowe i świeże powietrze pozbawione mikroorganizmów, jednocześnie neutralizując przykre zapachy.

Dlaczego czyste powietrze jest tak ważne?

Większość z nas spory procent swojego życia spędza w pomieszczeniach i ma dość ograniczony dostęp do świeżego powietrza. O stanie naszego zdrowia natomiast bardzo często decyduje środowisko, w jakim przebywamy – osoby szczególnie wrażliwe (na przykład chore na astmę, alergie lub inne przewlekłe, uciążliwe choroby) są dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie powietrza o niedostatecznej jakości.

Idealna wilgotność powietrza oscyluje między 40 a 60 procent (maksimum 70 procent latem): jeżeli powietrze, które długotrwale wdychamy ma niższą wilgotność – jest dla nas za suche i może powodować duszności, zwiększyć podatność na infekcje a także podrażniać śluzówki. Do powietrza często też dostają się drobnoustroje takie jak na przykład roztocza (które są utrapieniem dla alergików – powodują one między innymi problemy skórne, kłopoty z oddychaniem, opuchlizny) a także różnego rodzaju związki chemiczne powstałe np. podczas spalania surowców kopalnych.

Jakie czynniki wpływają na jakość i czystość powietrza? Przede wszystkim zawartość tlenu oraz dwutlenku węgla: stężenie tego drugiego nie powinna wynosić więcej niż tysiąc cząstek na milion cząstek powietrza – ten współczynnik określa się jednostką PPM. Idealnej jakości świeże powietrze nie zawiera więcej, niż 350-450mm. 

Jak zadbać o jakość powietrza?

Instalując klimatyzatory japońskiego producenta zyskuje się nowoczesne systemy filtrujące, które dostarczają w pełni zdrowe powietrze. Wiodące modele z serii Daiseikai 9, Shorai oraz Seiya nadają się do użytku zarówno w systemie split, jak i multi-split, dzięki czemu stosując jeden zewnętrzny agregat można podłączyć jednocześnie do pięciu urządzeń sterujących. Jest to wygodne rozwiązanie, bowiem dzięki intuicyjnemu systemowi obsługi każde pomieszczenie można dostosować do indywidualnych preferencji danego użytkownika. 

Wspomniane modele w standardzie posiadają dwa systemy filtracji, które w połączeniu z funkcją samooczyszczenia neutralizują brzydkie zapachy oraz zapobiegają powstawaniu pleśni w układzie chłodniczym. Jednostka sterująca Toshiba Shorai dodatkowo została wyposażona w filtr IAQ, który posiada drobne cząsteczki ozonu poprawiając jakość powietrza. 

Na uwagę zasługują również pozostałe rozwiązania stosowane w innych modelach takie jak filtry plazmowe z jonizatorem powietrza, które skutecznie powstrzymują pyłki kwiatowe oraz zwalczają pozostałe mikroorganizmy. Tego typu system jest szczególnie polecany dla osób zmagających się z różnymi alergiami – szczególnie w okresie wiosennym. Oprócz tego świetnie neutralizuje zapachy znajdujące się po zewnętrznej stronie budynku całkowicie izolując otoczenie. 

Zastosowanie klimatyzatorów Toshiba

Klimatyzatory Toshiba znajdują zastosowanie w wielu przychodniach, jak również szpitalach. Sprawdzą się także w salonach piękności czy zakładach fryzjerskich i kosmetycznych. Są zalecane w biurach oraz z powodzeniem można je montować w domach i mieszkaniach dla pełnego komfortu w zakresie pracy i wypoczynku.

Jednostki ścienne Toshiba są całkowicie przyjazne dla chorych i nie powodują infekcji dróg oddechowych. Wykonane z najwyższej jakości komponentów sprawiają, że wewnątrz układu nie osadza się kurz, roztocza oraz inne groźne drobnoustroje. Warto również dodać, że czyste powietrze poprawia efektywność pracy, gwarantując tym samym większe skupienie podczas codziennie wykonywanych obowiązków. Niskie zużycie energii oraz wysoki zakres temperatur sprawia, że korzystanie z wymienników ciepła marki Toshiba jest możliwe przez cały rok.

Źródło: Clima Polska – montaż klimatyzacji Warszawa

Podobne artykuły
Budownictwo

Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości drzwi wewnętrzne

2 minut czytania
Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych to decyzja, która może znacząco wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę naszego domu czy mieszkania. Drzwi wewnętrzne nie…
Life Style

Utrzymanie i pielęgnacja mebli łazienkowych: najlepsze praktyki, które zapewnią ich trwałość

3 minut czytania
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, wymagające szczególnej uwagi pod względem utrzymania czystości i porządku. Meble łazienkowe są narażone na…
Budownictwo

Nowoczesne technologie w klimatyzacji – przegląd możliwości dostępnych w Warszawie

6 minut czytania
Klimatyzacja nie jest już luksusem, ale koniecznością – to stwierdzenie doskonale oddaje, jak bardzo nowoczesne technologie zmieniły nasze podejście do komfortu termicznego,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *