REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
BiznesBudownictwoLife Style

Zalety nowych zbiorników na gaz propan

3 minut czytania

Zbiorniki na gaz propan dostępne są na rynku zarówno jako sprzęt nowy, ale także jako używany. Sprzęty z drugiej ręki cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na ich niższą cenę. Należy jednak pamiętać, że decydowanie się na używane zbiorniki na gaz propan niesie za sobą również pewne niedogodności. Z kolei zakup nowego zbiornika na gaz to inwestycja pewna i bezpieczna, choć nieco bardziej kosztowna. Jednak czy pewność i bezpieczeństwo to jedyne zalety, jakie oferują nam nowe zbiorniki na gaz? Otóż nie, jest ich zdecydowanie więcej.

Zadania zbiornika na gaz propan

Zbiornik na gaz propan jest nieodłącznym elementem całej instalacji na gaz płynny. Zbiornik taki musi zostać umieszczony na terenie posesji, na której stoi budynek wyposażony w instalację gazową. Zbiorniki dostępne są w różnych wielkościach, a dzięki temu można dopasować ich pojemność do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wybór zbiornika konkretnej pojemności uzależniony jest od wielkości domu, liczby mieszkańców i liczby sprzętów, które zasilane będą gazem płynnym ze zbiornika. Oprócz tego, zbiorniki występują w wariancie podziemnym i naziemnym. Tutaj wybór konkretnego z nich uzależniony jest od wielkości działki i indywidualnych preferencji. Ponadto obecnie kupujący mogą zdecydować czy wybiorą zbiornik nowy czy też używany. Najważniejszym zadaniem zbiornika na gaz propan jest magazynowanie i przechowywanie gazu płynnego, który będzie wykorzystywany do zasilania instalacji umieszczonej w domu.

Dostępność nowych zbiorników na gaz propan

Jeśli chodzi o dostępność nowych zbiorników na gaz propan, to w tej kwestii są one bezkonkurencyjne w stosunku do zbiorników używanych. Dostępność używanych zbiorników na gaz uzależniona jest od tego, jak zostają one sprzedawane przez właścicieli czy skupowane przez pośrednika. Wariantów jest wiele. 

Zarówno wśród zbiorników naziemnych, jak i podziemnych mamy co najmniej trzy opcje dotyczące pojemności zbiornika i to tylko jeśli chodzi o najczęściej wybierane do domów jednorodzinnych. To powoduje, że kiedy już wybierzemy konkretny zbiornik, o konkretnej pojemności, może on być niedostępny na rynku wtórnym nawet przez kilka miesięcy. W przypadku nowych zbiorników na gaz zupełnie nie ma problemu z dostępnością. Nowe zbiorniki na propan są stale produkowane i dzięki temu każdy wariant jest nieustannie dostępny na rynku. Niezależnie od tego czy wybierzemy opcję zbiornika naziemnego, czy też podziemnego i to w dowolnej wielkości, będzie on dostępny niemal od ręki. Ta zaleta nowych zbiorników na gaz jest szczególnie istotna dla osób wybierających nietypowy zbiornik, który jest rzadko wybierany i może być szczególnie ciężko dostępny na rynku wtórnym. Do takich nietypowych zbiorników zaliczają się na przykład te o szczególnie dużej pojemności, jak 9200 litrów. Tak duże zbiorniki są rzadko wykorzystywane w domach jednorodzinnych, jednak bywają sytuacje, kiedy zachodzi potrzeba zakupu właśnie takiego zbiornika.

Żywotność nowych zbiorników na gaz propan

Inną zaletą nowych zbiorników na gaz jest ich żywotność. Wszystko z czasem się zużywa i nie inaczej jest również w przypadku zbiorników na propan. Ponadto zbiorniki te można, a nawet trzeba traktować jak sprzęt AGD, który nie tylko się zużywa, ale także wymaga regularnych przeglądów, napraw i konserwacji. 

Nowy zbiornik na gaz z pewnością nie będzie sprawiał problemów przez długie lata. Będzie przechodził przeglądy bez najmniejszych komplikacji i nie będzie wymagał kosztownych napraw, poza obowiązkowymi konserwacjami. Wspomniane już przeglądy techniczne zbiornika na gaz odbywają się w ściśle określonych odstępach czasu. Zewnętrzny przegląd techniczny zbiornika naziemnego musi odbyć się co 2 lata. Natomiast przegląd wewnętrzny zbiornika naziemnego co 10 lat, a podziemnego – co 5 lat. W przypadku zbiornika podziemnego przegląd wiąże się z potrzebą jego odkopania na czas przeglądu. 

Przeglądy techniczne zbiorników na gaz wykonywane są przez inspektorów Urzędu Dozoru Technicznego. W razie wykrycia w czasie przeglądu jakichkolwiek nieprawidłowości, muszą one zostać naprawione lub zbiornik wymieniony. W przypadku nowych zbiorników na gaz pozostają one niezawodne przez długie lata.

Źródło: LPG Direct – gaz propan

Podobne artykuły
Budownictwo

Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości drzwi wewnętrzne

2 minut czytania
Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych to decyzja, która może znacząco wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę naszego domu czy mieszkania. Drzwi wewnętrzne nie…
Life Style

Utrzymanie i pielęgnacja mebli łazienkowych: najlepsze praktyki, które zapewnią ich trwałość

3 minut czytania
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, wymagające szczególnej uwagi pod względem utrzymania czystości i porządku. Meble łazienkowe są narażone na…
Budownictwo

Nowoczesne technologie w klimatyzacji – przegląd możliwości dostępnych w Warszawie

6 minut czytania
Klimatyzacja nie jest już luksusem, ale koniecznością – to stwierdzenie doskonale oddaje, jak bardzo nowoczesne technologie zmieniły nasze podejście do komfortu termicznego,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *