REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
BiznesBudownictwo

Kontenery – szybki sposób na zyskanie nowej przestrzeni

2 minut czytania

W czasach ekspresowej produkcji, rozwoju technologii i szybkiego jedzenia przyzwyczailiśmy się do natychmiastowego zdobywania pożądanych przedmiotów. Do tej pory, rynek nieruchomości należał do jednego z nielicznych sektorów, w którym na produkt trzeba było poczekać 2-3 lata. Tymczasem lista sytuacji, w których potrzebujemy nowej przestrzeni szybciej, się wydłuża- brak lokali socjalnych, wysokie ceny nieruchomości, czy niespodziewane sytuacje, w których niemal natychmiast trzeba zorganizować nowe miejsca. Naprzeciw potrzebom szybkiego zyskania lub zwiększania przestrzeni wychodzi modułowe budownictwo kontenerowe.

Dowiedz się jak szybko możesz cieszyć się budynkiem kontenerowym i jak możesz wykorzystać tą możliwość w życiu prywatnym i zawodowym!

Kontenery szansą dla zdrowia i biznesu

Sytuacja pandemii koronawirusa całkowicie zmieniła nasze uporządkowane życie. Okazuje się, że w szpitalach brakuje miejsc lub istnieje potrzeba uzyskania odizolowanej przestrzeni. W dodatku liczy się każda chwila. Nie ma mowy o budowaniu tradycyjnych pomieszczeń, ponieważ wymaga to zbyt dużych nakładów finansowych i czasowych. Rozwiązaniem są kontenery biurowe, sanitarne oraz kompleksy kontenerowe.

Rodzaje kontenerów, wykorzystywanych w budownictwie modułowym

Kontenery biurowe to standardowe blaszane obiekty, wyposażone we wszystkie niezbędne przyłącza elektryczne, gazowe i oświetlenie. Chcąc zyskać przestrzeń z dostępem do sieci wodno-kanalizacyjnej, powinniśmy skorzystać z różnego typu sanitarnych kontenerów. Firmy produkujące kontenery, na życzenie mogą dowolnie je doposażyć w wyciągi wentylacyjne, klimatyzację i sieć internetową oraz  je umeblować. Kontenery panoramiczne to estetyczne, przeszklone przestrzenie ekspozycyjne. Doskonale nadają się jako obiekty do wystawiania przedmiotów lub słoneczne tarasy.

Ekspresowa przestrzeń kontenera

Dlaczego, dzięki kontenerom można tak szybko stworzyć nowe miejsce do życia? Dzieje się tak, ze względu na to, że kontenery w standardowych wymiarach 2435 x 6055 mm są już gotowe i nie trzeba ich specjalnie budować. Czas przystosowania kontenera na potrzeby mieszkalne wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od projektu i wymagań. Kontenery morskie z odzysku otrzymują drugie życie.

Wiele możliwości na różne okoliczności

W celu obniżenia kosztów inwestycji, można zdecydować się na zakup kontenera z rynku wtórnego lub jego wynajęcie. Wszystko zależy od zasobności portfela oraz naszych potrzeb i preferencji. Trzeba podkreślić, że dom z kontenerów może być atrakcyjny, nie tylko cenowo ale i wizualnie. Nowoczesne kontenery typu studio, z licznymi przeszkleniami to design na miarę naszych czasów.

Kontenery jako panaceum na ograniczoną przestrzeń do zabudowy

Masz niewielką działkę? Chciałbyś zamieszkać z dala od cywilizacji w niedostępnym miejscu? Potrzebujesz kolejnego pokoju lecz nie chcesz już rozbudowywać domu? Jeśli tak, to kontenery mieszkalne są dla Ciebie! Ogromną zaletą modułów mieszkalnych jest możliwość ich dowolnego zestawiania w pionie i poziomie. Dzięki temu, nawet przy małej powierzchni działki, można zyskać stosunkową dużą przestrzeń mieszkalną. Kontenery są tak skonstruowane, że można postawić je nawet na nieidealnie równych powierzchniach, dzięki czemu możesz zamieszkać na terenie dotąd niedostępnym.

Możliwości wykorzystania przestrzeni kontenerowej

Pora na ostateczne pozbycie się uprzedzeń i poważne traktowanie budownictwa modułowego! Kontenery świetnie sprawdzą się, jako przestrzenie mieszkalne stałe i sezonowe, jak również w biznesie. Sklepy, restauracje, kawiarnie, galerie, biura, szkoła, przedszkola, placówki medyczne, magazyny handlowe i ekspozycyjne, place budowy, dyskoteki – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. 

Skorzystaj z możliwości, jakie dają kontenery i załóż firmę, o której zawsze marzyłeś!

Reasumując, kontenery to szybki, ekologiczny sposób na zyskanie nowej przestrzeni, dzięki wtórnemu wykorzystaniu już istniejących obiektów. Budownictwo modułowe umożliwia tańsze zdobycie wymarzonej przestrzeni, zarówno prywatnej, jak i służbowej. Jeśli należysz do ludzi czynu, którzy nie lubią czekać, lecz wolą działać- zdecyduj się na nową przestrzeń użytkową, dzięki kontenerom!

Źródło: G-con – kontenery budowlane

Podobne artykuły
Biznes

Innowacyjne zastosowania laserów w przemyśle metalowym: Przegląd popularnych branż

7 minut czytania
W dzisiejszym świecie przemysł metalowy doświadcza prawdziwej rewolucji dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii laserowych. Jako ekspert w dziedzinie obróbki metali, mam przyjemność przedstawić…
Biznes

Pranie wykładzin w hotelach i restauracjach-Wyzwania związane z praniem wykładzin w branży hotelarskiej

6 minut czytania
Jakość usług hotelowych i gastronomicznych mierzy się nie tylko smakiem serwowanych potraw czy komfortem pokoi, ale również nienaganną czystością każdego zakątka –…
Biznes

Podstawy pozycjonowania stron internetowych - jak rozpocząć?

6 minut czytania
Witajcie, drodzy czytelnicy! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak osiągnąć sukces w dzisiejszym konkurencyjnym świecie internetowym? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *