REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
BiznesMarketing

Zróżnicowane prezentacje na rozmaite okazje – kiedy warto zainwestować w profesjonalną prezentację multimedialną?

3 minut czytania

Różne uroczystości wymagają odmiennej oprawy. Tak jak dostosowujemy zachowanie, słowa i ubiór w zależności od okazji i towarzystwa, tak powinniśmy dobrać narzędzie marketingowe, którym jest prezentacja multimedialna do charakteru i tematyki wystąpienia. O uwagę klientów trzeba zawalczyć, a żeby tak się stało należy ich zaskoczyć i zaciekawić. Nie każdy ma pomysł, jak można osiągnąć powyższy cel. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i zainwestować w profesjonalną prezentację multimedialną. Dowiedz się, w jakich sytuacjach powinieneś skorzystać z ich pomocy i co możesz dzięki temu zyskać.

Rodzaje prezentacji multimedialnych

Prezentacje multimedialne można podzielić ze względu na ich przeznaczenie oraz program, w którym są one wykonywane.

Polecane

Przez redakcję

Kryterium przeznaczenia prezentacji:

  • Prezentacje na targi i konferencje, które mają na celu wyróżnienie firmy spośród konkurencji oraz zainteresowanie współpracą z nią nowych klientów.
  • Prezentacje szkoleniowe, które wyjaśniają nowe kwestie.
  • Prezentacje okolicznościowe, które powstają z myślą o konkretnym okresie świątecznym lub wydarzeniu.
  • Prezentacje katalogowe, które mają na celu przedstawienie asortymentu firmy.
  • Prezentacje wizerunkowe, które mają zaprezentować historię, misję, osiągnięcia i cele przedsiębiorstwa.
  • Prezentacje biznesowe, które służą wyjaśnianiu bieżącej problematyki oraz prognoz biznesowych na spotkaniach wewnętrznych lub z kontrahentami.

Kryterium programu lub aplikacji, w jakiej prezentacje są tworzone:

Powyższe podziały uzupełniają się. Przykładowo, prezentacja biznesowa może być wykonana w każdym z wymienionych programów.

Wybór programu do tworzenia prezentacji jest uzależniony od pomysłu, dotyczącego typu  elementów, które będą przeważały w prezentacji. Każdy z wymienionych programów ma swoje cechy szczególne. Power Point to najbardziej powszechny, intuicyjny i znany wszystkim program do robienia prezentacji multimedialnych. Jednak niektóre jego możliwości będzie potrafił wykorzystać tylko znawca tematu. W Prezi tworzy się prezentacje nie liniowe oparte na zasadzie tak zwanej mapy myśli. Adobe Animate służy do opracowywania zaawansowanych technologicznie interakcji i animacji. Nie jest to program dla amatorów. Canva jest darmową aplikacją, która służy do konstruowania prezentacji online.

3:1-  potrójny zysk z profesjonalnej prezentacji multimedialnej

Skoro istnieją darmowe i powszechnie dostępne programy do projektowania slajdów, to dlaczego wciąż warto inwestować w fachowo przygotowaną prezentację? Zalety profesjonalnej prezentacji:

  1. Poważne podejście do swojego biznesu i jego odbiorców gwarantuje pozyskanie klienta. Będzie ono dostrzeżone i docenione przez klientów. Celem każdej prezentacji jest przekonanie odbiorcy do produktów lub usług danej firmy. Żeby tak się stało, klient musi zechcieć poświęcić czas i uwagę na jej wysłuchanie. Jeśli przekaz go zaciekawi, wygraliśmy. Jeśli nie, klient będzie szukał innych propozycji. 
  2. Korzystny wpływ na wizerunek firmy. Żeby firma mogła się rozwijać, poza zarabianiem musi mieć dobrą renomę. Buduje się ją poprzez uczciwość firmy w stosunku do klientów, jakością produktów i usług a także dobrą jakością przekazu marketingowego.
  3. Wyjątkowe grafiki, zaawansowane animacje i niecodzienne efekty dźwiękowe skutkują zainteresowaniem. Każdy lubi być zaskakiwany. Profesjonalne prezentacje multimedialne wyróżniają się tym, że efekty są tworzone przez grafików i programistów na potrzeby danego projektu. 

Reasumując, gdy chcesz mieć pewność, że zaplanowana impreza odbędzie się zgodnie z planem i wszystkie jej etapy przebiegną zgodnie z planem- zatrudniasz specjalistów od organizacji, którzy z kolei zatrudniają fachowych podwykonawców. Tak samo powinieneś postąpić w przypadku prezentacji multimedialnej dla Twojej firmy. Zyskasz wspaniałe narzędzie marketingowe, które pozwoli Ci, w zależności od sytuacji, ciekawie przedstawić dane zagadnienie, wyróżnić się w tłumie, przyciągnąć nowych klientów lub zaprezentować osiągnięcia biznesowe.

Zamów profesjonalną prezentację na każdą okazję!

Źródło: Tworzenie prezentacji – tworzenie prezentacji multimedialnej

Podobne artykuły
Biznes

Zalety korzystania z magazynu kontraktowego – kiedy to opłacalne rozwiązanie?

5 minut czytania
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zoptymalizować koszty operacyjne Twojej firmy i jednocześnie zwiększyć efektywność łańcucha dostaw? Magazyn kontraktowy oferuje szereg korzyści, które…
Biznes

Podnośniki koszowe do prac na wysokościach

3 minut czytania
Podnośniki koszowe są niezwykle przydatnym narzędziem w wielu branżach i sytuacjach, zapewniając bezpieczny i efektywny dostęp do wysokości oraz umożliwiając wykonywanie różnorodnych…
Biznes

Serwis niszczarek – na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

3 minut czytania
Niszczarka w firmie to sprzęt niezbędny. Zwłaszcza gdy kończy Ci się miejsce na przechowywanie dokumentów i chcesz zniszczyć je w bezpieczny sposób…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *