REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
Life Style

Pogrzeb dziecka martwourodzonego – wybierz polecany dom pogrzebowy

3 minut czytania

W życiu człowieka są momenty, na które nie da się przygotować. Zawsze będą one wymagać sporo czasu na to, żeby sobie z nimi poradzić. Należy do nich śmierć dziecka. Organizacja we własnym zakresie pogrzebu dziecka martwourodzonego jest jak najbardziej możliwa, choć dla rodziców z pewnością będzie trudna do realizacji. Dlatego we wszystkich formalnościach i przygotowaniach dobrze jest zdać się na doświadczenie profesjonalnego zakładu pogrzebowego.

Formalności związane z pogrzebem dziecka martwourodzonego

W przypadku organizacji każdego z rodzajów pogrzebu, konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. W sytuacji, gdy należy zorganizować pochówek dziecka martwourodzonego, formalności tych jest nieco więcej, niż w przypadku pogrzebu tradycyjnego. Warto pamiętać, że pogrzeb dziecka można przeprowadzić bez względu na to, jak długo żyło w łonie matki. Po to, by podjąć się organizacji pochówku należy posiadać kartę zgonu oraz złożyć pisemne zgłoszenie urodzenia dziecka. 

Rodzice muszą dostarczyć ten dokument w szpitalu w ciągu czterdziestu ośmiu godzin od stwierdzenia zgonu dziecka. Kolejnym etapem jest zgłoszenie się do Urzędu Stanu Cywilnego, w którym należy wypełnić odpowiedni wniosek. Uwzględnia on również wagę i płeć dziecka. Urząd wystawia wtedy skrócony akt urodzenia, na którym dopisana jest informacja o martwym urodzeniu. Warto pamiętać, że również w przypadku poronienia organizacja pogrzebu dziecka jest możliwa. Wtedy konieczne jednak będzie przeprowadzenie badań genetycznych, by móc ustalić szczegóły, na przykład co do płci dziecka. Warto również wiedzieć, że rodzicom zmarłego dziecka mogą przysługiwać standardowe świadczenia, takie jak urlop macierzyński, zasiłek macierzyński i pogrzebowy. Konieczne jest jednak posiadanie dokumentu podpisanego przez lekarza, który potwierdzi urodzenie dziecka. Może się wydawać, że tych formalności do dopilnowania jest bardzo dużo, a  przecież wiadomo, jak trudny jest to moment dla rodziców zmarłego dziecka. Dom pogrzebowy pomoże w przejściu przez ten trudny etap i podpowie, które dokumenty są niezbędne, o których należy jeszcze pamiętać i sprawdzi, czy żadnych nie będzie brakować. Doradzi również, gdzie dokładnie należy się z tym zgłosić i pomoże w przygotowaniu wszystkich uroczystości.

Oprawa pochówku – dom pogrzebowy Warszawa Bródno

Sam fakt konieczności organizacji pogrzebu dziecka jest dla rodziców już traumatycznym przeżyciem. Dobrze więc, jeśli wszystkie szczegóły związane z oprawą uroczystości można załatwić w jednym miejscu, bez konieczności kursowania po całym mieście, a przede wszystkim – bez konieczności opowiadania od początku historii, dlaczego rodzice zjawili się w tej kwiaciarni czy w tym zakładzie. Dom pogrzebowy zorganizuje wszystkie elementy w jednym miejscu. Można więc już tam zdecydować się na formę obrządku. Pogrzeb katolicki jest jak najbardziej możliwy w przypadku dziecka martwourodzonego, należy jednak pamiętać, że w tej sytuacji msza święta odprawiana jest w intencji rodziców. Zakład pogrzebowy pomoże w pozostałych formalnościach związanych z wyborem miejsca pochówku, decyzją co do trumny bądź urny. Podpowie też w kwestii kwiatów, wieńców, a także wszystkich pozostałych szczegółów, o których rodzice dziecka mogą nie pamiętać w tym trudnym momencie.

Profesjonalna pomoc przy organizacji pogrzebu – sprawdzony dom pogrzebowy Warszawa Bródno 

Przygotowanie pochówku osoby bliskiej, zwłaszcza małego dziecka, jest doświadczeniem trudnym. Oczywiście bez problemu można znaleźć, na przykład w internecie, całe instrukcje, krok po kroku, jak się przygotować do organizacji tej uroczystości. Jednak mierząc się jednocześnie ze swoimi emocjami, można o wielu rzeczach zapomnieć. Na dodatek nie każdy będzie po prostu w stanie tego wszystkiego dopilnować.

Profesjonalny dom pogrzebowy pomoże w przejściu przez te trudne chwile. Doradzi rodzicom na każdym etapie organizacji pogrzebu ich dziecka, zasugeruje możliwe rozwiązania, pomoże przy wypełnianiu wszystkich formalności. Wszystko z zachowaniem dużej dawki spokoju, empatii oraz zrozumienia – że ktoś obok mierzy się właśnie z jednymi z najtrudniejszych momentów w życiu.

Źródło: Usługi pogrzebowe Elizjum – trumny dziecięce

Podobne artykuły
Life Style

Utrzymanie i pielęgnacja mebli łazienkowych: najlepsze praktyki, które zapewnią ich trwałość

3 minut czytania
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, wymagające szczególnej uwagi pod względem utrzymania czystości i porządku. Meble łazienkowe są narażone na…
Life Style

Wskazówki i korzyści związane z planowaniem przedpogrzebowym, prezentacja pakietów i opcji oferowanych przez zakład pogrzebowy

6 minut czytania
Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na wcześniejsze planowanie ceremonii pogrzebowej, doceniając spokój ducha i korzyści finansowe, jakie to niesie….
Life Style

Sprawozdawczość środowiskowa – o jakich sprawozdaniach i raportach przedsiębiorca nie może zapomnieć? Terminy i sankcje

3 minut czytania
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wypełniania różnych obowiązków z zakresu ochrony środowiska. Przedsiębiorcy są zobligowani m.in. do składania sprawozdań środowiskowych….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *