REKLAMA!To miejsce widzi codziennie tysiące czytelników! Zapoznaj się z ofertą już dziśCzytaj więcej
Medycyna

Jak dbać o bezpieczeństwo pacjenta?

2 minut czytania

Chociaż pobyt w szpitalu stanowi wątpliwą przyjemność dla wielu z nas – dzięki odpowiednim sposobom jesteśmy w stanie maksymalnie poprawić sobie komfort i wygodę na oddziale. Co ważne, o nasze dobre samopoczucie powinien zadbać również lekarz prowadzący oraz personel medyczny. Coraz więcej szpitali – zarówno placówek medycznych państwowych jak i prywatnych – w trosce o dobro pacjenta decyduje się na nowoczesne i komfortowe wyposażenie sal. Pacjent, dzięki poczuciu bezpieczeństwa i właściwej opiece ze strony lekarzy i pielęgniarek, szybciej dochodzi do zdrowia Jak poprawić bezpieczeństwo pacjenta w szpitalu? Podpowiadamy!

Jakościowy sprzęt medyczny

Aby zapewnić optymalne poczucie bezpieczeństwa pacjentom przebywającym w szpitalu – warto zadbać o wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt medyczny. Widok wykwalifikowanych lekarzy oraz personelu, pracujących na najlepszych urządzeniach medyczny z całą pewnością doda pacjentowi otuchy w tym trudnym dla niego czasie.

Solidny sprzęt medyczny przełoży się również na przebieg różnego typu operacji i zabiegów – dlatego tak ważne jest, aby placówki medyczne były optymalnie wyposażone. Równie istotna jest tu kwestia dbałości o urządzenia – takiej jak systematyczna dezynfekcja, mająca równie ważny wpływ na poczucie bezpieczeństwa pacjenta jak sam w sobie używany podczas badań i operacji sprzęt.

Komfortowy pobyt

Jednak poczucie bezpieczeństwa to również sam w sobie… komfort przebywania w szpitalu! Jest szereg elementów, które z powodzeniem mogą nie tylko umilić pobyt na oddziale, ale również zapewnić pacjenta o maksymalnym bezpieczeństwie.

Wygodne łóżka, elementy z pomocą których chory może podnieść się lub całkowicie wstać z łóżka, a także profesjonalne i nowoczesne panele nadłóżkowe, umożliwiające między innymi pobór gazów medycznych sprawiają, że pacjent lepiej znosi pobyt w miejscu, które może wiązać się z szeregiem nieprzyjemnych wspomnień. Dzięki panelom nadłóżkowym pacjent zyskuje również optymalnie doświetloną przestrzeń, dzięki której może spędzać czas na przykład na czytaniu książek, rozwiązywaniu łamigłówek czy przeglądaniu gazet.

Szybka reakcja personelu

Wyspecjalizowana kadra to ważny element poczucia bezpieczeństwa pacjenta – równie ważna podczas pobytu w szpitalu jest również ich szybka reakcja i decyzyjność. Pacjent, przebywając na oddziale, początkowo może odczuwać delikatny lęk i niepewność – warto zadbać o właściwą opiekę medyczną, która nie tylko odpowie na nurtujące chorego pytania, ale również wesprze miłym słowem i doda otuchy w momencie, kiedy tego potrzebuje.

Dzięki błyskawicznym reakcjom personelu pacjent czuje, że jest pod najlepszą opieką – i nie został pozostawiony sam sobie. To właśnie tak zwany „czynnik ludzki” w dużej mierze decyduje o tym czy pobyt w placówce medycznej uznajemy za udany – czy niekoniecznie. W przypadku kiedy pacjent poczuje się źle lub niekomfortowo – przycisk znajdujący się tuż obok łóżka umożliwi poinformowanie specjalistów o potrzebie podejścia do konkretnej sali.

Podobne artykuły
Medycyna

Antybakteryjne właściwości męskich bluz medycznych

5 minut czytania
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ważna jest higiena w środowisku medycznym, szczególnie w kontekście odzieży noszonej przez personel? W dobie rosnącej świadomości…
Medycyna

Jakie badanie USG przy męskich dolegliwościach?

3 minut czytania
Niektóre męskie dolegliwości mogą być nie tylko uciążliwe i bolesne, ale również wstydliwe. Często panowie nie zgłaszają się do lekarza z pierwszymi…
BiznesLife StyleMedycyna

Ochrona oczu i twarzy pracowników – postaw na sprawdzone rozwiązania

3 minut czytania
Przy wielu pracach, nawet tych niepozornych, zalecane jest zastosowanie ochrony oczu i twarzy. Maleńka drobinka, która wpadnie do oka lub co gorsza,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *